Pod wpływem nacisków brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków Microsoft zdecydował się zmienić zasady dotyczące swojego modelu automatycznego odnawiania subskrypcji. Zdaniem urzędników, wielu użytkowników nie zdaje sobie bowiem sprawy, że płacą za usługi, z których nie korzystają od dawna. Podsumowując więc, dla graczy jest to zmiana na plus!

Microsoft zamierza wyłączyć automatyczne odnawianie osobom, które nie korzystają z Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold od dłuższego czasu. Firma zamierza też uprościć zasady zwrotu pieniędzy za przypadkowe ręczne odnowienie subskrypcji. Komunikaty dotyczące wszelkich opłat ponoszonych przez użytkownika mają stać się czytelniejsze.

W najbliższym czasie oddział Xboksa zamierza skontaktować się z wszystkimi nieaktywnymi od co najmniej roku graczami i przypomnieć im o możliwości anulowania subskrypcji. W przypadku braku reakcji zostanie ona po pewnym czasie wyłączona automatycznie.

Zmiany wprowadzone zostaną początkowo tylko w Wielkiej Brytanii, ale niebawem pojawią się też w innych krajach, w tym Polsce.

Źródło: The Verge


Chcecie kupić tani Game Pass? W takim razie rzućcie okiem na nasze poradniki:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze