Xbox Game Pass został wprowadzony na rynek w 2017 roku. Usługa działa podobnie do popularnych obecnie platform streamingowych, z tym, że skierowana jest nie do miłośników kina, a graczy. Oferowane w Xbox Game Pass gry początkowo dostępne były tylko na konsolach Xbox, obecnie z oferty skorzystać mogą też posiadacze PC.

Xbox Game Pass – na co mogą liczyć nowi subskrybenci?

Nowi użytkownicy Xbox Game Pass otrzymają dostęp do wirtualnej biblioteki, w skład której wchodzą zarówno nowe popularne tytuły takich gigantów jak Electronic Arts i Bethesda, jak i nieco mniej znane tytuły od mniejszych wydawców. Dostępna w Xbox Game Pass lista gier liczy sobie ponad 200 pozycji. Choć usługa działa zarówno na konsolach, jak i komputerach, warto wziąć pod uwagę, że udostępniona biblioteka nieco różni się w zależności od platformy. 

Microsoft zadbał o to, by ucieszyć jak największe grono graczy, dlatego dostępne w Xbox Game Pass gry reprezentują wiele różnych gatunków – od dynamicznych strzelanek, aż po wymagające strategie. 

Ze względu na to, że biblioteka dostępnych tytułów stale się powiększa a do Xbox Game Pass w przyszłości trafiać będą w dniu debiutu wszystkie gry studiów Microsoftu, usługa ta z pewnością spodoba się wszystkim oszczędnym graczom i osobom dla których jednorazowy wydatek na premierowe tytuły to zbyt wiele. Należy przy tym uważać, gdyż nie wszystkie dostępne w Xbox Game Pass gry trafiają tam na stałe, dlatego nowe ciekawe produkcje warto sprawdzać jak najszybciej.