Xbox Game Pass Ultimate to kompleksowa subskrypcja łącząca w jedno kilka usług Microsoftu. Jeden abonament pozwala cieszyć się grami zarówno na PC, konsolach, jak i urządzeniach mobilnych. 

Xbox Game Pass Ultimate – jakie korzyści dla aktualnych użytkowników?

Główną zaletą Xbox Game Pass Ultimate jest dostęp do stale rosnącej bazy gier. Posiadacze konsol Xbox i komputerów PC mogą bez dodatkowych opłat korzystać z ogromnej biblioteki liczącej sobie ponad 200 pozycji. W jej skład wchodzą m.in. gry Electronic Arts i Bethesdy, a także produkcje Xbox Game Studios. Warto przy tym wspomnieć, że wszystkie tytuły studiów Microsoftu będą pojawiać się w XGPU na premierę.

Dużym plusem jest także obecność abonamentu Xbox Live Gold, umożliwiającego grę online. Usługa ta jest niezbędna do zabawy w sieci tylko na konsolach, więc w Xbox Game Pass Ultimate PC jej nie spotkamy.

Do zabawy nie trzeba posiadać konsoli ani PC. W ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate można także grać w największe hity na telefonie komórkowym lub tablecie z systemem Android dzięki obsłudze gry w chmurze.

Posiadacze Xbox Game Pass Ultimate mogą także korzystać z dodatkowych, sięgających nawet 20%, zniżek na gry. Dla graczy przygotowano również specjalny panel nazwany “Korzyści”, w którym pojawiają się unikalne przedmioty, bonusy i specjalne oferty na wchodzące w skład Xbox Game Pass Ultimate gry.