Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej w Brazylii wyraziła zgodę na przejęcie Activision-Blizzard przez Microsoft. Przy okazji ujawniono również raport, w którym znalazły się informacje na temat wyników osiąganych przez Xbox Game Pass. Dzięki temu poznaliśmy przychody giganta z Redmond, a także liczbę aktywnych użytkowników usługi.

Xbox Game Pass miał w 2021 roku przynieść Microsoftowi przychód w wysokości 2,9 miliarda dolarów. Kwota ta stanowi 18% przychodów z z marki Xbox (16,282 miliarda dolarów) oraz 30% jeśli chodzi o dział gier i usług (łącznie 12,581 miliardów dolarów). Niestety informacje nie są pełne i brakuje jednej, najistotniejszej: nie ujawniono poniesionych kosztów, także trudno powiedzieć, jakie dokładnie zyski lub straty wygenerował XGP.

Jedna z grafik pokazuje liczbę abonentów usługi i te statystyki Microsoft z pewnością może uznać za sukces. Na diagramie widać, że zainteresowanie subskrypcją cały czas rośnie: od 10 milionów użytkowników w czwartym kwartale 2020 roku, aż po 25 milionów w 3. kwartale roku 2022.

Źródło: tweaktown.com


Chcecie dołożyć swoją cegiełkę do tych wyników? W takim razie zerknijcie, jak aktywować tani Game Pass:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze