Ile można czekać na oficjalne ogłoszenia!? Zanim Microsoft przedstawi listę tytułów, warto zapoznać się z listą produkcji, które zostały już zapowiedziane przez twórców. No więc, nie przedłużając, rzućmy okiem na to, jakie gry Xbox Game Pass dołączą do usługi w najbliższych tygodniach.


Xbox Game Pass gry, które zostały zapowiedziane

Loot River

Roguelike z elementami hack’n’slasha i… Tetrisa, który przeniesie nas do mrocznego uniwersum fantasy. Zabawa polega na eksploracji rozległego labiryntu. Lokacje nie są tu jednak w pełni stworzone przez deweloperów, ani nawet generowane proceduralnie. Jedną z umiejętności bohatera jest możliwość przesuwania rozrzuconych fragmentów ruin, co pozwala na niemalże dowolne kreowanie drogi przez lochy. Zdolność tę można wykorzystać na wiele sposobów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by izolować potężnych wrogów, w celu łatwiejszego ich wyeliminowania.

Data premiery Loot River w Xbox Game Pass – 3 maja 2022 r.

Trek To Yomi

Akira Kurosawa byłby dumny. Trek to Yomi to przygodowa gra akcji, wyglądająca miejscami jak, wypisz wymaluj, filmy słynnego japońskiego reżysera. Produkcja opowiada historię młodego samuraja, który rusza do walki z siłami zła, by tym spełnić ostatnią wolę swojego mistrza. W trakcie rozgrywki gracz przemierzy klimatyczne lokacje i stoczy walki z licznymi przeciwnikami, tnąc i siekąc ich przy pomocy katany.

Data premiery Trek to Yomi w Xbox Game Pass – 5 maja 2022 r.

Citizen Sleeper

W dniu premiery samurajskiej opowieści zadebiutuje też Citizen Sleeper. Gra twórcy The Other Waters poruszy zupełnie inną tematykę. Zamiast przeszłości – odległa przyszłość, zamiast japońskich klimatów – cyberpunkowa stacja kosmiczna. Głównym bohaterem nadchodzącego RPG będzie zamknięta w ciele sztuczna inteligencja, która ucieka od swojego pracodawcy. Produkcja inspirowana jest papierowymi grami fabularnymi, o wielu akcjach decydować będzie rzut kością.

Data premiery Citizen Sleeper w Xbox Game Pass – 5 maja 2022 r.

Eiyuden Chronicle: Rising

W 2023 roku dostaniemy Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. By umilić oczekiwanie, twórcy przygotowali grę RPG stanowiącą wstęp do wydarzeń, które przyjdzie nam zobaczyć w przyszłości. Eiyuden Chronicle: Rising, bo o tej właśnie grze mowa, pozwoli zapoznać się z kilkoma bohaterami, którzy w kolejnej odsłonie będą grywalnymi postaciami. Oprócz eksploracji świata możemy też liczyć na wiele wymagających zręczności i dobrego wyczucia czasu walk.

Premiera Eiyuden Chronicle: Rising w Xbox Game Pass odbędzie się 10 maja 2022 r.

This War of Mine: Final Cut

Tej gry polskiego 11 bit Studios nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Nietypowa gra wojenna w dobitny i poruszający sposób ukazuje życie cywili, którzy muszą przetrwać w ogarniętym wojną mieście. W trakcie rozgrywki trzeba zadbać m.in. o pożywienie i lekarstwa. Produkcja wielokrotnie zmusza do podejmowania trudnych wyborów, nierzadko koniecznością będzie poświęcenie jednego z ocaleńców, po to, by reszta mogła żyć dalej. Udostępniona w Game Passie wersja zaoferuje wszystkie wydane dotychczas DLC, a także dodatkowe misje i lokacje.

Data premiery This War od Mine: Final Cut w Xbox Game Pass – 10 maja 2022 r.

Floppy Knights

Floppy Knights łaczy w sobie elementy gry strategicznej oraz karcianki. Rozgrywka toczy się w fantastycznym świecie, który został zaatakowany przez złe monstra. Do walki z nimi staje główna bohaterka, wykorzystując do tego skonstruowane przez siebie bioniczne ramię o unikalnych możliwościach. Za jego pomocą może m.in. przyzywać na pole bitwy sojusznicze bestie. Pojedynki toczone są w turach, w których trakcie nie tylko kierujemy jednostkami, ale też zagrywamy karty wzmacniające nasze wojska lub osłabiające wrogów.

Data premiery Floppy Knights w Xbox Game Pass – 24 maja 2022 r.

Hardspace Shipbreaker

Nietypowy symulator, który pozwoli wcielić się w zbieracza złomu na ziemskiej orbicie. Oczywiście nie chodzi o rozbieranie statków kosmicznych na części pierwsze, a skrupulatną eksploracje porzuconych obiektów celem odkrycia wartościowych podzespołów i surowców. Nie jest to jednak takie proste. Operowanie palnikiem może bowiem doprowadzić do eksplozji, a co za tym idzie – śmierci kosmonauty. W każdej chwili może również zabraknąć tlenu. Nie oznacza to przy tym końca gry. Firma, u której główny bohater jest zadłużony, bez problemu stworzy kolejnego klona wydobywczego. Nie za darmo, rozumie się.

Data premiery Hardspace: Shipbreaker w Xbox Game Pass została ustalona na 24 maja 2022 r.

Sniper Elite 5

Koniec maja przyniesie nam grubą premierę w Game Passie. Sniper Elite 5, najnowsza odsłona jednej z najlepszych serii gier snajperskich, zostanie udostępniona bez dodatkowych opłat wszystkich subskrybentom. Tym razem Karl Fairburne odwiedzi francuskie wybrzeże i spróbuje osłabić potężny system fortyfikacji niemieckich zwany Wałem Atlantyckim. Sporą nowością w serii będzie wprowadzenie możliwości inwazji kampanii innego gracza. Możliwość zapolowania na innego snajpera doda rozgrywce smaczku.

Data premiery Sniper Elite 5 w Xbox Game Pass została zaplanowana na 26 maja 2022 r.

Pac-Man Museum+

Pac-Man Museum+ oferuje aż 14 minigier z tytułowym żółtym stworkiem w roli głównej. Niemalże każda z produkcji oparta jest na tych samych założeniach. Jest Pac-Man, są labirynty i rozrzucone po nich kuleczki, które trzeba zjeść. Żeby nie było tak łatwo, po mapach poruszają się też duchy polujące na głównego bohatera. Czyli dokładnie tak, jak w klasycznych odsłonach. Jeśli ten typ rozgrywki do Was nie przemawia, bez obaw, znajdą się też spin-offy w postaci platformówki oraz gry logicznej.

Data premiery Pac-Man Museum+ w Xbox Game Pass – 27 maja 2022 r.


Zainteresowani? W to wszystko zagracie dzięki abonamentowi Xbox Game Pass:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 Komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trackback

[…] się również lista gier Xbox Game Pass na nadchodzące miesiące. Już teraz wiemy o aż dziewięciu grach, które w tym miesiącu trafią do katalogu dostępnego w ramach […]

trackback

[…] Jeszcze dziś powinniśmy poznać listę tytułów, które trafią do usługi początkiem maja. Sporą ich część już znamy. Więcej na temat gier, które pojawią się niebawem w XGPU, przeczytacie w tym artykule. […]