Gry dla dzieci Xbox Game Pass

Biblioteka Xbox Game Pass liczy sobie aktualnie 467 unikalnych pozycji. Wśród nich znajdziemy zarówno gry dla młodych graczy, jak i tytuły przeznaczone dla starszego pokolenia. Co prawda te drugie dominują w usłudze, nie oznacza to jednak, że rodzice nie znajdą tu nic ciekawego dla swoich pociech. Na młodocianych graczy czekają przyjazne i kolorowe tytuły, które przetestują ich zręczność i umiejętność logicznego myślenia, opowiadając przy tym wciągające historie.

Jeśli chcecie przekonać się, czy Xbox Game Pass ma w swojej ofercie gry dla młodych graczy, zapraszamy do artykułu 🙂 Opisane gry dla dzieci przeznaczone są dla osób w wieku 7 lat i więcej.


Carto

Carto to sympatyczna gra logiczno-przygodowa opowiadająca o podróżach małej dziewczynki próbującej odnaleźć drogę do domu. Dziecko dysponuje unikalną zdolnością, dzięki której, korzystając c mapy, może przekładać płytki terenu, co pozwala jej dostać się w niedostępne wcześniej miejsca. W czasie swojej wyprawy Carto napotyka mnóstwo postaci niezależnych, które w podziękowaniu za pomoc, udzielają jej wskazówek co do dalszej drogi. Czekające na gracza łamigłówki nie należą do skomplikowanych, lecz wymagają trochę kombinowania, dzięki czemu jest to świetna gra dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wirtualną rozrywką.

Carto znajdziemy w Xbox Game Pass na PC i konsolach.

Disneyland Adventures

Nie ma lepszej gry dla młodych graczy od Disneyland Adventures. Tytuł stworzony został na bazie specjalnej umowy z Disneyem, dzięki czemu najmłodsi będą mogli wskoczyć w buty swoich ulubionych bohaterów z filmów i animowanych seriali. W skład produkcji wchodzi kilkanaście minigierek polegających m.in. na toczeniu się wewnątrz ogromnej kuli, zjeżdżanie na sankach po śniegu czy też lot w przestworzach. Disneyland Adventures oferuje wsparcie dla Kinecta, dzięki czemu osoby korzystające z Xbox Game Pass na Xbox One mogą skorzystać ze sterowania ruchowego.

W Disneyland Adventures zagramy w XGP na konsolach i PC.

Dragon Quest Builders 2

Druga część gry dla młodych graczy — Dragon Quest Builders 2 dołączyła do abonamentu Xbox Game Pass w dniu swej konsolowej premiery. Fabuła co prawda porusza wątki rozpoczęte w pierwszej odsłonie, ale na dobrą sprawę historia jest tu tylko dodatkiem do świetnego gameplayu, więc znajomość poprzedniczki nie jest niezbędna. Gracz po raz kolejny wciela się w bohatera stojącego przed zadaniem odbudowy cywilizacji zniszczonej przez siły ciemności. W tym celu należy zbierać surowce, tworzyć z nich przedmioty pomagające w walce, a także rozmaite konstrukcje, w tym ogromne zamki, a nawet duże miasta. Walki z przeciwnikami toczą się w czasie rzeczywistym.

Dragon Quest Builders 2 znajdziemy w abonamencie Xbox Game Pass PC oraz Xbox.

Fe

Fe to jedna z gier, która dołączyła do Xbox Game Pass przy okazji pojawienia się w usłudze abonamentu EA Play. Trzecioosobowa przygodówka szwedzkiego studia Zoink przybliża graczom świat, w którym wszystkie żywe (i nie tylko) istoty porozumiewają się ze sobą przy pomocy melodyjnych dźwięków. By poznać tajemnice krainy i uratować ją przed atakiem nieprzyjaznych istot, protagonista musi nauczyć się jak największej ilości pieśni, dzięki którym będzie mógł nawiązać kontakt z innymi stworzeniami. Gameplay wypełniony jest zagadkami i wymagającymi elementami platformowymi, dzięki czemu nikt nie będzie się tu nudził. Uroku produkcji dodaje prosta, acz kolorowa i atrakcyjna grafika.

Fe zostało udostępnione w EA Play, abonamencie, który dostępny jest w ramach Xbox Game Pass Ultimate na pecetach i konsolach.

Golf with Your Friends

Golf with Your Friends to świetna gra dla całej rodziny. Zasad nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W przeciwieństwie jednak do prawdziwego golfa, stworzona przez studio Blacklight Interactive produkcja oferuje dużo bardziej dynamiczną zabawę. Wymyślne tory są pełne bonusów i „przeszkadzajek”, które w kilka sekund mogą całkowicie odwrócić bieg wydarzeń. Partyjka na polu minowym? Jak najbardziej! Dużym plusem jest to, że do zabawy w kilka osób wystarczy tylko jeden kontroler. Kanapowe rozgrywki prowadzi się w trybie „hot seat”, oddając pada osobie, która akurat jest przy kiju 😉

Golf with Your Friends trafiło do abonamentu Xbox Game Pass PC i na konsolach.

New Super Lucky’s Tale

Głównym bohaterem New Super Lucky’s Tale jest sympatyczny lisek o imieniu Lucky. Wraz ze swoją siostrą staje przed zadaniem ocalenia Księgi Wieków, na którą ostrzy sobie zęby złowrogi Omen. By nie dopuścić do katastrofy, Lucky przemierza niebezpieczne krainy, skacząc po platformach, rozwiązując zagadki i walcząc z podwładnymi niegodziwca. Gameplay nie należy jednak do zbyt wymagających, dlatego też po tytuł ten bez obaw mogą sięgać także najmłodsi. New Super Lucky’s Tale zawiera w sobie dodatkowe poziomy, które wcześniej dostępne były w formie płatnych DLC. O ile główny wątek fabularny nie należy do trudnych, tak misje z dodatków są już zdecydowanie bardziej angażujące.

W New Super Lucky’s Tale zagramy dzięki Xbox Game Pass na konsole i PC.

PHOGS!

Zabawna, kolorowa gra zręcznościowo-logiczna PHOGS! przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom. Pełna absurdalnego humoru produkcja pozwala przejąć kontrolę nad dwugłowym psem. Każdą mordką steruje się osobno, a ruch jednej z nich nie pozostaje bez wpływu na drugą, dlatego też skuteczna współpraca wymagać będzie nie lada zgrania. W trakcie zabawy gracze zmierzą się z kilkudziesięcioma poziomami ulokowanymi w wielu różnorodnych sceneriach. O ile pierwsze misje nie powinny sprawić nikomu kłopotów, tak ukończenie ostatnich lokacji stanowić będzie nie lada orzech do zgryzienia. Jedno jest pewne — nikt nie będzie narzekał na nudę.

PHOGS! dostępne jest w abonamencie Xbox Game pass na konsolach i PC.

Rush: Przygoda ze studiem Disney Pixar

Rush: A Disney Pixar Adventure to zestaw zręcznościowych minigierek, których akcja toczy się w najpopularniejszych uniwersach wykreowanych przez studio Pixar. Najmłodsi będą mogli wcielić się w swoich ulubionych bohaterów z takich animacji, jak np. Iniemamocni, Auta, Odlot, Gdzie jest Nemo? Ratatuj czy Toy Story. Gracze przejmą kontrolę nad postaciami, odgrywając znane z filmów i seriali sytuacje. Do pomyślnego ukończenia zadań wymagane będzie wykazanie się zręcznością i sprytem, czasem trzeba też będzie rozwiązać prostą łamigłówkę. Posiadacze konsol Xbox One mogą do zabawy wykorzystać Kinecta. Właściciele Xbox Series i pecetów muszą pozostać przy sterowaniu przy pomocy kontrolera.

Rush: A Disney Pixar Adventure dostępne jest w bibliotece Xbox Game Pass na konsolach i PC.

Viva Piñata: Trouble in Paradise

Wywodząca się z konsol Xbox 360 seria Viva Piñata dostępna jest na urządzeniach nowej generacji dzięki wstecznej kompatybilności. Mimo upływu lat kolorowa grafika wciąż prezentuje się dobrze, a całość sprawia bardzo pozytywne pierwsze wrażenie. Viva Piñata: Trouble in Paradise, najciekawsza z czterech odsłon cyklu, stawia przed graczem kilka wyzwań. Najważniejszym zadaniem jest rozbudowa ogrodu. Im większy i atrakcyjniejszy obszar, tym większą ilością pinat można go zasiedlić. Niestety, w spokojnej rozbudowie przeszkadza zły profesor Pester, który przyjął jako cel zniszczenie stworzonego przez grającego parku.

W Viva Piñata: Trouble in Paradise zagramy wyłącznie na konsolach Xbox.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Dostępny w Xbox Game Pass symulator ogrodu zoologicznego Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection to świetny przykład gry dla młodszych graczy. W przeciwieństwie do skomplikowanego i rozbudowanego Planet Zoo rozgrywka jest dużo mniej wymagająca. Nie oznacza to jednak wcale, że będzie nudno. Do obowiązków gracza należeć będzie wiele różnych aspektów prowadzenia zoo. Od projektowania wybiegów i dróg, poprzez dekorowanie alejek i dbanie o zwierzęta, na zarządzaniu budżetem kończąc. W wirtualnym ogrodzie zamieszkać może blisko 200 gatunków zwierząt, przygotowano też mnóstwo środowisk i budynków. Dzieci z pewnością docenią również możliwość zabawy i własnoręcznego karmienia zwierzaków, po wcieleniu się w pracownika ZOO.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection trafiło do Xbox Game Pass PC i Xbox.


Czy Xbox Game Pass to dobry wybór dla rodzin z dziećmi? Jak widać na załączonym obrazku — jak najbardziej! Gry dla młodych graczy są dostępne w usłudze, co jakiś czas pojawiają się też i nowe tytuły.

Które, opisane w artykule gry dla dzieci są według Was najlepsze dla kilkuletnich graczy? Może macie jakieś inne propozycje?


Zainteresowani? Tani Xbox Game Pass Ultimate możecie zakupić dzięki naszym poradnikom. Oto najpopularniejsze opcje!

nowi subskrybenci: 6 miesięcy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate za 26,71 zł
nowi subskrybenci: 13 miesięcy subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate za 110,93 zł
nowi subskrybenci: 19 miesięcy abonamentu Xbox Game Pass Ultimate za 222,55 zł
aktualni subskrybenci: 3 miesiące Xbox Game Pass Ultimate już za 118,19 zł
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze