Stało się to, czego wiele osób się obawiało. Microsoft oficjalnie poinformował, że Xbox Game Pass staje się droższy. Co więcej, podwyżka cen nie będzie jedynym, co zmieni się w ich flagowej usłudze.

Zmiany w Xbox Game Pass – pakiet Standard zamiast XGP na konsole

Od dziś XGP na konsole nie jest już dostępny dla nowych użytkowników, a aktualni mogą korzystać z niego do zakończenia opłacania usługi. Nowi subskrybenci mogą zakupić jedynie pakiet Core, Ultimate lub PC Game Pass. W przyszłości ma pojawić się dodatkowy wariant o nazwie Xbox Game Pass Standard, który zaoferuje dostęp do rozgrywki online i sporej biblioteki gier, choć nie znajdziemy wśród nich tytułów premierowych – te dostępne będą na wyłączność Ultimate.

Cena Xbox Game Pass Standard w USA ma wynosić 14,99$ miesięcznie. Jak na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za ten wariant w Polsce.

Zdecydowano się również ograniczyć maksymalny czas, na jaki można „doładować” Game Passa przy pomocy kodów i teraz okres ten wynosi nie 36, a tylko 13 miesięcy.

Xbox Game Pass – ceny po podwyżce

Drożej zapłacimy za pakiety Ultimate oraz PC Game Pass. Zmianie nie ulegnie jedynie cena najtańszego wariantu, czyli Core, który nadal kosztuje 29 zł miesięcznie.

  • Xbox Game Pass Ultimate 72,99 zł miesięcznie zamiast 62,99 zł miesięcznie
  • PC Game Pass – 47,99 zł miesięcznie zamiast 39,99 zł miesięcznie

Nowe ceny wchodzą w życie od 10 lipca dla nowych użytkowników oraz od 12 września dla osób z aktywną subskrypcją.


Jeżeli chcecie kupić tani Game Pass, to pamiętajcie o naszych poradnikach:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze