Oferta Xbox GamePass wciąż rozszerzana jest o nowe gry. Nic więc dziwnego w tym, że, nawet po dłuższej przerwie, część użytkowników chce wrócić do opłacania usługi, by móc przetestować nowo dodane tytuły. Powrót nie oznacza na szczęście konieczności uiszczania pełnej ceny. Powracający subskrybenci Game Pass również mogą korzystać z ciekawych promocji na abonament.

Xbox GamePass – jakie korzyści dla powracających użytkowników?

Największą zaletą Xbox GamePass jest ogromna, licząca sobie grubo ponad 200 pozycji biblioteka gier. Udostępnione w jej ramach produkcje dostępne są zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach osobistych. Oprócz gier wydawanych przez Xbox Game Studios, w usłudze znajdują się także produkcje Bethesdy oraz zawarte w EA Play tytuły od Electronic Arts. 

Powracający subskrybenci Xbox GamePass będą mogli grać nie tylko w nowe tytuły, ale też kontynuować zabawę we wcześniej rozpoczętych produkcjach (o ile te nie opuściły jeszcze abonamentu). Zapisane stany gry są bowiem przypisane do danego konta i przechowywane w chmurze. Podobnie wygląda sytuacja z osiągnięciami. One również zanotowane są na profilu użytkownika, skąd, raz zdobyte, nie znikną, nawet po wygaśnięciu subskrypcji.