Zastanawiacie się, o jakie gry Xbox Game Pass powiększył się pod koniec 2023 roku? A może chcecie przekonać się, jakie tytuły wypadły z biblioteki w ostatnich tygodniach? Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem grudnia w usłudze giganta z Redmond!

Tym razem oferta nie była szczególnie rozbudowana, bo użytkownicy otrzymali zaledwie dziesięć produkcji, ale były one zróżnicowane i nie zabrakło wśród nich prawdziwych perełek. Dostaliśmy między innymi dwa wysoko oceniane city-buildery, a także jedną z odsłon serii Tomb Raider – w sam raz na sylwestra 😉

W grudniu Microsoft spełnił też swoja wcześniejszą obietnicę i wprowadził XGP na VR. Posiadacze zestawów Meta Quest mogą pobrać aplikację ze sklepu i grać w chmurze w wirtualnej rzeczywistości. Może okazać się to niezłą opcją do komfortowej zabawy na „dużym ekranie” w sytuacji, gdy nie macie dostępu do konsoli lub telewizora.


Lista gier Xbox Game Pass – grudzień 2023

 • SteamWorld Build (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 1 grudnia
 • Spirit of the North: Enhanced Edition (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 1 grudnia
 • World War Z: Aftermath (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 5 grudnia
 • Rise of the Tomb Raider PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 5 grudnia
 • Clone Drone in the Danger Zone (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 5 grudnia
 • While the Iron’s Hot (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 5 grudnia
 • Goat Simulator 3 (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 7 grudnia
 • Against the Storm (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 8 grudnia
 • Tin Hearts (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 12 grudnia
 • Far Cry 6 (PC, Xbox, xCloud) – dostępne od 14 grudnia

Gry Xbox Game Pass, które usunięto z usługi w grudniu

 • Chained Echoes (PC, Xbox, xCloud) – dostępne do 15 grudnia
 • Opus Magnum (PC) – dostępne do 15 grudnia
 • Potion Craft: Alchemist Simulator (PC, Xbox, xCloud) – dostępne do 15 grudnia
 • Rubber Bandits (PC, Xbox, xCloud) – dostępne do 15 grudnia

Xbox Game Pass – gry z grudnia, które warto sprawdzić

Against the Storm

Można odnieść wrażenie, że ta produkcja pojawiła się na rynku praktycznie znikąd, ale szturmem zdobyła serca fanów i cieszy się dużym zainteresowaniem. Dostępne w Xbox Game Pass Against the Storm to intrygujący city builder stworzony przez polskie studio Eremite Games, w którym zadaniem graczy jest odbudowa cywilizacji w wyjątkowo niesprzyjającym warunkach, bo świat zmaga się z niebezpiecznymi, apokaliptycznymi opadami deszczu.

Zabawa jest rozbudowana i wymagająca, ale deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie pewnych elementów znanych z gatunku roguelite. Po porażce zaczynamy więc od nowa, ale z zachowaniem pewnych postępów. Sześć różnych środowisk i setki modyfikatorów rozgrywki to zaś gwarancja tego, że każde podejście będzie świeżym, unikalnym i bardzo grywalnym doświadczeniem.

Far Cry 6

Pojawienie się Far Cry 6 w XGP to dobra wiadomość dla wszystkich fanów gier Ubisoftu, którzy do tej pory nie mieli okazji ograć tego tytułu. Pod względem rozgrywki mamy tutaj dość klasyczną odsłonę serii: zajmiemy się przemierzaniem kolejnych obszarów, walką z przeciwnikami i wyzwalaniem posterunków. Nie brak też zróżnicowanych broni, pojazdów oraz zwierzęcych towarzyszy, którzy mogą pomóc nam rozprawiać się z wrogami.

Do sprawdzenia tej produkcji zachęca też antagonista: Antón Castillo, dyktator, który włada Yarą. W postać tę wcielił się dobrze znany fanom filmów i seriali Giancarlo Eposito, który ma duże doświadczenie w rolach czarnych charakterów.

SteamWorld Build

SteamWorld Build w Xbox Game Pass to kolejna propozycja dla fanów city-builderów. Podobnie jak w przypadku Against the Storm, tak i tutaj mamy do czynienia z nietypowym przedstawicielem gatunku, bo twórcy zadbali o pewien „twist”. Podczas zabawy zajmiemy się nie tylko rozwojem osady górniczej, ale też eksploracją podziemi. Będziemy kopać i przemierzać tunele, poszukiwać cennych skarbów i starać się przetrwać starcia z przeciwnikami.

Choć zabawa nie jest specjalnie skomplikowana i zbyt długa, to kolorowa oprawa i luźny klimat sprawiają, że warto dać temu tytułowi szansę. Szczególnie jeśli jesteście fanami uniwersum SteamWorld, choć prawdopodobnie w takiej sytuacji nie trzeba Was specjalnie do tej gry zachęcać!


Sprawdźcie nasze poradniki i przekonajcie się, jak kupić tani Game Pass:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze