Persona 3 Reload w Xbox Game Pass

Persona 3 Reload w Xbox Game Pass zadebiutowała! Abonenci usługi Microsoftu mogą bez dodatkowych opłat zagrać w to kultowe jRPG w nowej odsłonie.

W Personie 3 wcielamy się w bohatera, który trafia do liceum w niewielkim miasteczku w Japonii. Okazuje się, że miejsce to zmaga się z paranormalnym zjawiskiem zwanym Godziną Mroku, w trakcie której pojawiają się niebezpieczne Cienie. Protagonista wraz z z innymi uczniami staje do walki z zagrożeniem, jednocześnie prowadząc przy tym zupełnie normalne, szkolne życie.

Podczas zabawy będziemy brać udział w lekcjach, nawiązywać relacje z przyjaciółmi, a także spędzać wolny czas w restauracjach, na karaoke czy w salonie gier. Wieczorami zajmiemy się zaś eksploracją Tartarusa, wielkiej wieży, w której zmierzymy się z przeciwnikami i znajdziemy cenne skarby. Same pojedynki rozgrywane są z podziałem na tury, a istotną rolę odgrywa wykorzystywanie słabych stron napotkanych wrogów. Oczywiście nie brak tu również szczególnie wymagających i ekscytujących starć z bossami, na których musimy znaleźć odpowiedni sposób.

Wersja Reload to dość wierny remake gry z 2006 roku. Twórcy postanowili nie eksperymentować z fabułą i jest to praktycznie ta sama historia, choć oczywiście pewnych zmian nie zabrakło, bo rozszerzono na przykład niektóre z pobocznych wątków i wprowadzono dodatkowe rozwiązania w zakresie walki i eksploracji, jak np. możliwość biegania w Tartarusie czy szybkiego odnowienia punktów zdrowia członków naszej drużyny. Oprócz tego zadbano o współczesną oprawę graficzną, nowy interfejs oraz odświeżenie muzyki i udźwiękowienia. Wszystkie te działania przyniosły oczekiwany efekt, bo recenzje Persona 3 Reload są niezwykle pozytywne! Dzieło studia Atlus może pochwalić się średnią ocen na poziomie 89/100 w serwisie Opencritic.

Dla graczy z Polski mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość: Reload to pierwsza odsłona tej serii, która doczekała się polskiej wersji językowej w formie napisów!


Kupcie tani Game Pass i zagrajcie w P3R już dziś!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trackback

[…] również przypomnieć, że podstawowa wersja Persona 3 Reload w Xbox Game Pass dostępna jest od dnia […]