Xbox - aktualizacja maj 2021

Maj to nie tylko kolejne tytuły dostępne w bibliotece usługi Xbox Game Pass, ale też aktualizacja systemowa dla konsol Xbox Series X|S. We wpisie na oficjalnej stronie Microsoftu ujawniono, że wprowadzi ona pewne wyczekiwane przez graczy funkcje i poprawki.

Ulepszone Quick Resume

Quick Resume, czyli funkcja pozwalająca na błyskawiczne przełączanie się między kilkoma uruchomionymi tytułami, stanie się jeszcze szybsze i bardziej niezawodne. Gry zostaną też oznaczone tagiem oraz umieszczone w specjalnej grupie, dzięki czemu znalezienie produkcji wspierających tę opcję stanie się dużo łatwiejsze.

Xbox - Quick Resume

Passthrough audio

Aplikacje do obsługi mediów, takie jak m.in. Plex czy Apple TV będą mogły przesyłać sygnał audio bezpośrednio do zewnętrznych urządzeń, z pominięciem konsoli. Ma to zagwarantować jeszcze wyższą jakość dźwięku. Włączenie tej opcji jest bardzo proste i sprowadza się do naciśnięcia jednego, nowego przycisku w ustawieniach audio na konsoli Xbox.

Xbox - Passthrough Audio

Zwiastuny gier w usłudze Xbox Game Pass

Gry w Xbox Game Pass dodawane są bardzo często, więc łatwo się w nich pogubić. Z pomocą przychodzi dodana w aktualizacji możliwość podejrzenia zwiastunów produkcji dostępnych w ramach tej usługi. Wideo wyświetli się po zaznaczeniu interesującego nas tytułu i w ten sposób będziemy mogli zobaczyć jak prezentuje się on w akcji.

Rozszerzone opcje rodzicielskie

Rodzice będą mieli większa kontrolę nad tym, w co grają ich pociechy i otrzymają możliwość blokowania konkretnych tytułów oferujących rozgrywkę przez sieć. Dodatkowo możliwe będzie akceptowanie lub odrzucanie (z poziomu konsoli lub aplikacji mobilnej) próśb o uruchomienie danej gry.

Xbox - ustawienia kontroli rodzicielskiej

Rozwój aplikacji mobilnych na Android i iOS

Aplikacja dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS poinformuje nas o znajomych, którzy rozpoczynają rozgrywkę online. Ciekawym dodatkiem jest też wprowadzenie szczegółowych statystyk o grach na karcie z osiągnięciami, w których znajdziemy np. czas spędzony w ogrywanych przez nas produkcjach.


To tylko niektóre ze zmian i nowości. Oprócz tego poinformowano też o zakończeniu wsparcia dla aplikacji SmartGlass na PC oraz nowym, dynamicznym motywie konsol Xbox Series X|S.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze