Krótkie gry na jeden wieczór

Zazdrościcie znajomym, którzy ciągle chwalą się, jak wiele gier ukończyli w tym roku? Spokojnie, Wy też możecie! Wystarczy dobra, krótka gra na wieczór, powtórzyć kilka razy i problem rozwiązany! Nawet jeśli nie macie zbyt wiele czasu na granie, z pomocą przyjdą tytuły, które można ukończyć w kilka godzin. W abonamencie Xbox Game Pass znajdziemy wiele interesujących pozycji pozwalających w prosty i szybki sposób podbić sobie statystyki.

Czas niezbędny do przejścia fabuły opisywanych produkcji przyjęty został na podstawie danych z serwisu How Long To Beat.

No to zaczynamy 😉


Gra na wieczór – top 10 gier Xbox Game Pass, które ukończycie w mniej niż 5 godzin!

Ape Out

Hotline Miami to Wasza ulubiona gra na wieczór? Musicie też spróbować Ape Out! Sam pomysł na rozgrywkę równie absurdalny, z tym że seryjny morderca został zamieniony na małpę, a techno na muzykę jazzową, która odgrywa tu niezwykle ważną rolę. Najważniejsza jest improwizacja. Poziomy generowane są losowo i to, co przed chwilą było taktyką idealną, może zupełnie nie sprawdzić się przy kolejnej próbie. Przygrywające w tle dźwięki dostosowują się do wydarzeń na ekranie, a do tego przy każdym zabiciu przeciwnika wybrzmiewa uderzenie w perkusyjny talerz, dzięki czemu gracz może poczuć się w pewnym sensie kompozytorem. Choć graficznie i gameplayowo tytuł może wydawać się ubogim, niech nikogo nie zmylą pozory. Z prostych mechanik wyciągnięto maksimum. Uwaga! Lekko nie będzie, Ape Out jest baaaaardzo wymagające!

Mimo sporego poziomu trudności, do ukończenia Ape Out wystarczą 2 godziny, dzięki czemu jest to idealna gra na wieczór. Tytuł dostępny jest w Xbox Game Pass na PC i Xbox

Carrion

Horrory, w których trzeba uciekać przed niemożliwą do zabicia bestią, która zawsze wie, gdzie jesteśmy? Nuda, ileż można… A co jeśli… to my jesteśmy tym krwiożerczym potworem!? Brzmi dużo lepiej, no nie? W rolę amorficznego monstrum pozwala wcielić się, stworzona przez polskich developerów, gra akcji Carrion. Na początku istota jest słaba i praktycznie bezbronna, ale w miarę pożerania kolejnych, zamkniętych w podziemnym obiekcie, naukowców, staje się coraz potężniejsza. Przeciwnicy też nie próżnują, stając do walki z bronią palną i miotaczami ognia w rękach. Czy bestii uda się uciec z ośrodka? To już zależy tylko od gracza 😉

Carrion to gra na około 4,5 godziny. Tytuł znajdziecie w Xbox Game Pass na PC i konsole.

Donut County

Prosta, kolorowa pełna humoru gra na wieczór, która nie będzie wymagała od zmęczonego trudnym dniem gracza cudów, oferując przy tym sympatyczną i wciągającą rozgrywkę? W opis ten idealnie wpasowuje się Donut County, czyli logiczno-przygodowa gra, w której wcielamy się w szopa pracza o imieniu BK. Nieogarnięte zwierzątko zajmuje się produkcją zdalnie sterowanych czarnych dziur (co może pójść nie tak?), wykorzystywanych do neutralizacji odpadów. Nudząc się w pracy, BK sięga po grę mobilną… która okazuje się systemem sterującym jednego z firmowych produktów i rozpoczyna sianie zamętu w spokojnej dotychczas krainie. W tym momencie do zabawy włącza się gracz, obejmując kontrolę nad wciągającym wszystko, co się rusza (i nie tylko) obiektem. Nie zawsze jednak jest to takie proste, czasem trzeba będzie nieco ruszyć głową.

Fabułę Donut County ukończyć można w 2 godziny. Grę znaleźć można w Xbox Game Pass na konsole i PC.

Katana Zero

Katana Zero stanowi połączenie platformówki z dynamiczną grą akcji. Utrzymany w stylu retro debiutancki projekt małego studia Askiisoft przenosi gracza do barwnego miasta z lat osiemdziesiątych XX wieku. Główny bohater — wojownik ninja, wyposażony w tytułową katanę przemierza ulice bogatych dzielnic i, tych trochę mniej dzianych, slumsów, w poszukiwaniu zemsty. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu liniowych lokacji i walce z setkami napotkanych po drodze przeciwników. Starcia są szybkie i wymagające od gracza sporej dawki zręczności i refleksu. Warto przy tym nadmienić, że protagonista nie jest zbyt odporny na ból i umiera od jednego celnego ciosu.

Katana Zero to gra na 4,5 godziny, zawarta w abonamencie XGP na konsole i PC.

Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons to gra, którą można przejść bardzo szybko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić w niej długie godziny, rozwijając postać, ulepszając wyposażenie i umiejętności. W artykule skupiamy się jednak na czasie potrzebnym do pojedynczego przejścia fabuły, a to można zrobić już w kilka godzin. Akcja toczy się w klasycznej krainie fantasy, w której władzę przejął Arcyzłosadnik. Nikogo zapewne nie zaskoczy, że na jego drodze staje bohater, w którego oczywiście wciela się gracz. System walki jest mocno zręcznościowy, a w generowanych losowo lokacjach na protagonistę czekają nie tylko hordy przeciwników, ale i potężni bossowie.

By ukończyć Minecraft Dungeons, wystarczy 4,5 godziny. Gra zawarta jest w Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass na konsole.

Pikuniku

Niech nikogo nie zwiedzie prosta oprawa graficzna i ubogie animacje. Pikuniku cieszy się sporą popularnością wśród graczy, zbierając przy tym wyśmienite recenzje. Na Steam aż 96% opinii jest pozytywnych. Pełna humoru dwuwymiarowa gra przygodowo-logiczna opowiada o przygodach śmiesznego stworka, przemierzającego różnorodne, pełne zagadek, lokacje zamieszkane przez równie osobliwe istoty. Produkcja oferuje także lokalny tryb co-op, pozwalający wspólnie stawiać czoła wyzwaniom w niestandardowych poziomach.

Pikuniku to gra na 3 godziny. Tytuł ogrywać można na PC i konsoli dzięki abonamentowi Xbox Game Pass.

Rain on your Parade

Kolejna sympatyczna i nieskomplikowana gra na wieczór, idealna do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Główną bohaterką Rain on Your Parade jest… chmura, która stawia sobie za cel utrudnianie ludziom życia. Zadanie na każdej mapie jest więc dokładnie takie samo — zmoczyć wszystkich i wszystko. Na szczęście nie zawsze wystarczy tylko nacisnąć lewy przycisk myszy w odpowiednim momencie. W miarę zaliczania kolejnych etapów chmurka zdobywa nowe umiejętności, w tym możliwość wywołania opadów śniegu, tornada czy też burzy. Nie ma tego jednak zbyt wiele i na dłuższą metę mogłoby być monotonnie, ale gra jest na tyle krótka, że kończy się, zanim zdąży znużyć.

Do ukończenia Rain on Your Parade wystarczą 3 godziny. Gra pojawiła się w Xbox Game Pass na PC i konsolach.

Streets of Rage 4

Czwarta odsłona serii klasycznych beat’em up pojawiła się na rynku w 2020 roku, 27 lat po premierze trzeciej części. Wcześniejsze próby wskrzeszenia świecącego triumfy cyklu nie okazały się skuteczne, choć dzięki nim dostaliśmy w ręce równie świetny tytuł, jakim było trójwymiarowe Fighting Force. W Streets of Rage 4 zdecydowano się wrócić do klasycznych tradycji cyklu, dlatego też gracze stawiają czoła setkom przeciwników na dwuwymiarowych planszach. Gameplay skupia się przede wszystkim na walce wręcz, ale na mapie nie brakuje też gadżetów takich jak np. nóż czy metalowa rurka, wspomagających oklepywanie wroga.

Do ukończenia Streets of Rage 4 wystarczą 3 godziny. Gra dostępna jest w ramach abonamentu Xbox Game Pass na konsole i PC.

The Gardens Between

Nietypowa logiczna gra od niezależnych twórców – The Gardens Between, opowiada historię dwojga przyjaciół, którzy trafili do świata zbudowanego na podstawie ich marzeń i wspomnień. Produkcja pełna jest nietypowych zagadek, a rozwiązanie każdej z nich przybliża gracza do odkrycia tajemnic krainy. Łamigłówki wykorzystują mechanizm manipulowania czasoprzestrzenią. Czas płynie jedynie wtedy, gdy bohaterowie poruszają się do przodu. Gdy tylko zaczynają się cofać, zegar cofa się wraz z nimi. Uroku grze dodaje przyjemna dla oka kreskówkowa grafika oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

The Gardens Between to wyzwanie na około 2,5 godziny, jest to więc idealna gra na wieczór. Tytuł pojawia się w Xbox Game Pass na PC i konsole.

What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch to propozycja dla osób, które nad bieganie i mordowanie wszystkiego naokoło przedkładają wciągającą i wzruszającą opowieść, na którą składa się kilka minihistorii. Po jednej dla każdego członka objętej klątwą rodziny. Tak właściwie jest to nie tyle gra ile interaktywny film wypełniony różnorodnymi aktywnościami. Główna bohaterka, tytułowa Edith Finch, po wielu latach nieobecności odwiedza rodzinny dom celem zanurzenia się w przeszłości swoich przodków i odkrycia, w jaki sposób i dlaczego ginęli (uwierzcie na słowo, to nie spoiler 😉 ). Klimat wręcz wylewa się z ekranu, choć zdecydowanie nie jest to gra dla wszystkich. Na szczęście jest na tyle krótka, że napisy końcowe pojawiają się jeszcze zanim zdąży się znudzić.

Historia opowiadana w What Remains of Edith Finch wystarczy na około 2 godziny. Gra pojawiła się w XGP na PC i konsole.


To jak, bijemy rekordy w ilości ukończonych tytułów? 😉 Jaka Waszym zdaniem jest maksymalna długość fabuły w danej produkcji, by można ją było określać mianem gra na wieczór?

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze