Activision Blizzard - Microsoft - Xbox Game Pass

Po wielu miesiącach i sądowych bataliach udało się doprowadzić sprawę do końca. Microsoft oficjalnie potwierdził na swoim blogu, że przejmuje Activision Blizzard King, a tym samym też studia deweloperskie i popularne marki, w których skład wchodzi między innymi Call of Duty, Diablo, Warcraft czy Tony Hawk’s Pro Skater.

Nowe studia znajdujące się w rękach giganta z Redmond mają funkcjonować na tej samej zasadzie, co zespoły przejętego wcześniej Zenimax Media. Zachowają one dotychczasowe struktury i będą mogły liczyć na pewną niezależność, choć nad ich pracą czuwać będą osoby związane z marką Xbox.

Co zmieni się dla graczy? Czy w związku z przejęciem możemy liczyć na debiut Diablo 4 czy Call of Duty w Xbox Game Pass w niedalekiej przyszłości? Najprawdopodobniej tak, choć już kilka dni temu poinformowano, że nie stanie się to w tym roku. Przed Microsoftem z pewnością jest jeszcze trochę formalności do załatwienia, ale możemy być w zasadzie pewni, że katalog XGP z czasem powiększy się o wiele nowych tytułów!

Niewykluczone również, że doczekamy się zapowiedzi kolejnych gier, w tym takich, które trafią wyłącznie na sprzęty Microsoftu, tak jak miało to miejsce w przypadku Starfield od Bethesdy.


Nasze poradniki pokażą Wam, jak kupić tani Game Pass:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze